Hudobný klub Panónia

Pre všetkých milovníkov hudby sme pripravili jedinečný zážitok, ktorý zaručí spojenie výnimočnej Zrkadlovej sály a najlepších hudobníkov. 

Pozvanie uviesť náš Hudobný klub Panónia do života prijal fenomenálny huslista, majster interpretácie a neprehliadnuteľná osobnosť hudobného sveta v celosvetovom meradle Dalibor Karvay v apríli 2019. Odvtedy sa pravidelne každý mesiac uskutoční jedno podujatie, ktoré ponúka koncerty najlepších slovenských hudobníkov a mimoriadne počiny spájajúce hudbu a divadlo.V Zrkadlovej sále sme už privítali trnavského rodáka Miloša Biháryho, ktorý na svojom klavírnom recitáli predstavil skladby jeho klavírnych vzorov aj overených autorov. V spolupráci so Spoločnosťou Mariána Vargu a festivalom Konvergencie sa uskutočnil koncert Cesty, ktoré nevedú do Ríma. Koncert z komorných diel Mariána Vargu i jeho obľúbených skladateľov Bélu Bartóka, Dmitrija Šostakoviča a Arva Pärta v intrepretácii popredných slovenských umelcov bol poctou tejto výraznej osobnosti slovenského umenia. Súčasťou koncertu bolo aj čítanie z knihy rozhovorov Petra Uličného a Mariána Vargu O cestách, ktoré nevedú do Ríma (Slovart, 2004). Výber textov predniesol Boris Farkaš.

V sezóne 2019/2020 opäť privítame zaujímavých interpretov a zoskupenia. Viac informácii nájdete v sekcii Repertoár -> Hudobný klub Panónia.