Bella Figura

(Divadlo Aréna)

Predstavenia

Sobota 11. Máj (19:00) Kúpiť

Trvanie: 90 minút bez prestávky

Tenká hranica medzi láskou a nenávisťou ...


Súčasná francúzska konverzačná komédia vynikajúcej Yasminy Rezy rieši naše vzťahy, pretvárku a zúfalú snahu o nájdenie zmyslu života.


Najúspešnejšia francúzska autorka, držiteľka prestížnej ceny Laurenca Oliviera, laureátka Tony Award, Grand Prix Francúzskej akadémie a Molièrovej ceny predstavuje hru napísanú na objednávku Schaubühne Berlin, v spolupráci  s hviezdou nemeckej réžie Thomasom Ostermeierom.


Nóbl reštaurácia, v ktorej sa stretávajú piati ľudia.


Zdá sa, že všetko je tak, ako má byť. Aspoň na prvý pohľad to tak vyzerá.


Všetko sa poriadne zamotá, keď Boris, ktorý vezie v aute svoju nevyrovnanú milenku Andreu, pri cúvaní na parkovisku zrazí staršiu dámu Yvonne. Nič sa jej nestane, a tak oboch pozve na svoju narodeninovú oslavu. Na tom by nebolo nič zvláštne, keby to nebola svokra konzervatívnej Françoise – najlepšej priateľky Borisovej manželky. Keď túto nepríjemnú situáciu začne zachraňovať Eric, chorobne naviazaný na mierne pomätenú matku so zvláštnym zmyslom pre humor, stretnutie piatich ľudí pri pohári šampanského a morských ježkoch sa náhle zvrtne na absurdne vyšinutý večer, plný groteskných momentov, aké vie priniesť iba sám život.


"Autorka je zastupovaná spoločnosťou THALEIA PRODUCTIONS, Paríž."


UPOZORNENIE: Počas predstavenia sa na javisku fajčí.

Postava Meno
Boris Amette Peter Trník
Andrea, jeho milenka Zuzana Porubjaková
Françoise Hirt, priateľka Borisovej manželky Lenka Bariliková
Eric Blum Ján Jackuliak
Yvonne Blum, svokra Françoise Zuzana Kocúriková