Čakanie... Na?... Keď?!

(Liptovské divadlo tanca)

Predstavenia

Štvrtok 18. Apríl (18:00) diskusia po predstavení Kúpiť

Trvanie: 50 minút

Tanečná inscenácia ČAKANIE...NA?...KEĎ?! v choreografii Margaréty Štofčíkovej a Jakuba Slováka je inšpirovaná absurdnými drámami Samuela Becketta a je výpoveďou mladých autorov a tanečníkov o aktuálnej dobe plnej zákazov, príkazov a obmedzení.


Ako mladá generácia vníma svet, ktorý jej „má patriť“ na pozadí hybridných a fyzických vojen, neistoty, útokov, nehôd a zmätku?


Spolu s mladými tanečníkmi a tanečnicami sú autormi diela traja umelci, pôsobiaci v slovensko-českom performatívnom prostredí, ktorí sú s divadlom dlhodobo spojení: choreografka Margaréta Štofčíková, performer Jakub Slovák a uznávaný hudobný skladateľ a performer Marcel Bárta. Po predstavení sa uskutoční diskusia s tvorcami. 


Liptovské divadlo tanca (LDT) je slobodná umelecká platforma, ktorá poskytuje možnosť divadelnej praxe pre študentov slovenských konzervatórií. Cieľom LDT je vytvoriť nezávislú scénu pre prezentáciu autorských tanečných diel domácich umelcov, vrátane hosťovania medzinárodných divadelných súborov s dôrazom na mladých choreografov, performerov, tanečníkov a výtvarníkov.


Choreografia: Margaréta Štofčíková, Jakub Slovák a kol.
Dramaturgia: Peter Maťo
Hudba: Marcel Bárta
T
exty: Jakub Slovák a kol.
Scénografia a kostýmová výprava: Dáša Veselovská
Svetelný dizajn: Ján Čief
Audiovizuálne médiá: Samuel Žiaran
Produkcia: Michaela Košová
Materiálno technické zabezpečenie a spolupráca: Marianna Nahálková, Pavol Lehotský, Milan Brtáň


Účinkujú: Marcel Bárta, Diana Cabajová, Barbara Černá, Bruno Dunajský, Simona Hybenová, Anna Lubinda, Kristína Kolorédyová, Anna Kotyková, Ema Macková


Reprízu inscenácie podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia.