Gulliverove cesty

(Jonathan Swift)


Prežite neuveriteľné dobrodružstvá najslávnejšieho cestovateľa Lemuela Gullivera v inovatívnom divadelno-filmovom spracovaní „live puppet cinema“.


Gulliver sa preberá na pláži. Matne si spomína na obrovské vlny a vodný vír, ktorý zničil jeho loď. Zisťuje, že sa nemôže hýbať, pretože je priviazaný k zemi stovkami nití. Počkať! To nie sú nite, ale miniatúrne laná pripevnené o miniatúrne kolíky - a už k nemu kráčajú miniatúrni ľudkovia, ktorí ho považujú za nebezpečného obra z neznámej krajiny! Kam sa to, preboha, dostal?! Podivuhodné príhody Lemuela Gullivera na ostrove Liliput sú známe už stovky rokov deťom po celom svete. Román Gulliverove cesty však nie je rozprávkou pre deti, ale veľkolepou dobrodružnou cestou po mnohých fantastických krajinách. Gulliver navštívi okrem ostrova miniatúrnych Liliputánov aj ostrov obrov, lietajúci ostrov či ostrov hovoriacich koní. 


Spoznajte kultové dielo Jonathana Swifta v unikátnom spracovaní „live puppet cinema“. Priamo pred vašimi očami sa bude odohrávať bábkovo-činoherné predstavenie a zároveň natáča bábkový veľkofilm. 


Premiéra: 19.5.2023