Je dôležité mať Filipa? (Divadlo na TrakOch)

(Oscar Wilde)


Divadlo na TrakOch vzniklo v roku 2001 v Trakoviciach. Tento rok oslávi 19 rokov existencie.  Od svojho vzniku vychovalo veľa deti i mladežníkov, z ktorých sa stali priaznivci divadelného umenia. 

Dvaja priatelia z vyššej strednej vrstvy Jack Worthing a Algernon Moncrieff si chcú v prostredí nemenných zvykov a salónnych povinností nájsť aspoň trocha slobody a voľného priestoru, preto sa jeden z nich "rozdvojí" a druhý si vymyslí neexistujúceho priateľa. Jack vystupuje v meste pod menom Filip a na vidieku pod menom Jack. Tvrdí, že v hlavnom meste má veľmi nezodpovedného brata Filipa, za ktorým musí často cestovať a urovnávať dôsledky jeho činov. Na vidieku žije so svojou chovanicou Cecíliou, o ktorú sa stará vychovávateľka. Jackovi sa páči Algernonova sesternica Gvendolína. Algernon si ako únikovú cestu z rodinných salónov vymyslel existenciu chorľavého priateľa Bunburyho, ktorý žije na vidieku a...viac už samotnom príbehu o Filipovi. 


Vstup voľný. Vstupenky si môžete rezervovať len v pokladni divadla, osobne, telefonicky 033/55 11 125, alebo emailom pokladna@djp.sk.

Predstavenia