Otvorenie Zrkadlovej sály - koncert Solamente naturali

Trvanie: 75 min

Súbor pre starú hudbu Solamente naturali, ktorého zakladateľom a umeleckým vedúcim je huslista Miloš Valent, vznikol v roku 1995 ako flexibilná kombinácia umelcov rôznych odborností, ktorí sa chceli venovať interpretácii hudby 17. a 18. storočia na historických nástrojoch.


Šesť umelcov svojou hudbou divákov vrátia do starej Trnavy a zahrajú hudbu z archívov nášho mesta. Vystúpia: Matúš Šimko - tenor, Martina Bernášková - flauta, Ľubica Habart - husle, Blanka Pavlovičová - viola, Tibor Nagy - kontrabas, Miloš Valent - husle, umelecký vedúci


Koncert s názvom Musica Tyrnaviensis, výber skladieb z archívov Trnavy sa koná v rámci podujatia Otvorenie Zrkadlovej sály pri príležitosti jej prezentácie verejnosti. Po koncerte bude pripravené malé občerstvenie a každý z hostí si odnesie aj limitovanú risografiku venovanú Zrkadlovej sále (v cene vstupenky).


Zrkadlová sála v Divadle Jána Palárika patrí k najnoblesnejším priestorom v celom kraji. V júni 2021 začala jej rekonštrukcia, ktorá bola ukončená v závere minulého roka. Sála, ktorej meno je odvodené od veľkých zrkadiel na stenách, získala pôvodný pôvab z roku jej vzniku, 1907. Zrkadlovú sálu v novom šate by sme radi predstavili našim divákom a preto sme pripravili celodenný program s dennými prehliadkami a večerným koncertom vážnej hudby s prekvapením.