Pro musica nostra Tyrnaviensi

(Medzinárodný hudobný festival)

Trvanie: 1 h

Festival Pro musica nostra Tyrnaviensi, ktorý sa uskutoční v dňoch 6. – 12. júna 2022, predstaví pôsobivé historické priestory – Divadlo Jána Palárika v Trnave, Kaštieľ vo Voderadoch, Zámok v Hlohovci, Kostol sv. Michala Archanjela v Lančári, Kostol sv. apoštolov Petra a Pavla v Cíferi-Páci, Vinárstvo Terra Parna v Suchej nad Parnou a Múzeum holokaustu v Seredi


Otvárací koncert festivalu (6.6.) sa uskutoční v priestoroch Zrkadlovej sály Divadla Jána Palárika v Trnave. Festival bude zahájený recitálom kanadskej sopranistky Laury Nielsen, ktorá v sprievode klaviristu Róberta Pechanca uvedie program zložený z diel F. Schuberta, S. Rachmaninova, C. Debussyho, S. Barbera, R. Straussa, J. Masseneta a G. Pucciniho. Laura Nielsen je absolventkou operného programu Yale University v odbore hudobnej a opernej interpretácie a absolventkou hudobných štúdií na univerzite v Západnom Ontariu. V roku 2022 sa stala víťazkou Laffontovej súťaže Metropolitnej opery.


Festival Pro Musica Nostra je medzinárodný hudobný festival, ktorý sa každoročne koná v rôznych mestách na Slovensku. Tento rok zavíta po prvýkrát do Trnavského kraja. Fanúšikovia klasickej hudby si na koncertoch môžu vychutnať hudobné výkony desiatok popredných slovenských i zahraničných umelcov. Cieľom festivalu, ktorý sa koná vo vybraných historických pamiatkach jednotlivých regiónov, je prezentácia klasickej hudby na špičkovej interpretačnej úrovni a sprostredkovanie jedinečného vizuálneho zážitku z priestorov historických pamiatok. Pro Musica Nostra prinavracia hudobný život na miesta, kde ho publikum v minulosti bežne vyhľadávalo.