Skrytý zmysel

Trvanie: 2x 45 min.

Žijeme v zložitej dobe. Zahlcuje nás technologický vývoj, politické dianie, krízy, kauzy, všetko v takom tempe, že ich človek nestačí vnímať v ich komplexnosti. A už vôbec si na ne nestihne vytvoriť názor. Preto často prevezme názor niekoho iného. Nekriticky. Lebo je to pohodlné. Lebo nie je čas na vlastný názor, ktorého budovanie a obhajovanie stojí veľa energie a času. A toho je v dnešnej hektickej dobe čoraz menej. Lenže ak opustíme kritické myslenie, ak rezignujeme na vytváraní vlastného názoru, ak prestaneme venovať čas a energiu pochopeniu sveta, stávame sa iba pasívnymi konzumentmi, ktorí sa nechajú nakŕmiť čímkoľvek, bez ohľadu na to, či je to pre nich dobré. Tu niekde končí sloboda, demokracia, tu niekde končí všetka sranda! 

Interaktívna, imerzná inscenácia Skrytý zmysel ponúka modelovú situáciu zo školského prostredia, v ktorej sa ocitnú učiteľ, školník a riaditeľ a pri ktorej sa ukáže schopnosť kritického myslenia ako zásadný nástroj na obranu pred dezinformáciami, hoaxmi a inými škodlivými či nebezpečnými fenoménmi dnešnej doby. V spojení s moderovanou prednáškou po inscenácii je zároveň Skrytý zmysel užitočný úvod do problematiky kritického myslenia – čo to vlastne je a prečo je nielen dobré, ale v časoch, aké žijeme, priam nevyhnutné na prežitie.

V prípade záujmu o predstavenie Skrytý zmysel aj na Vašej strednej škole, kontaktujte prosím našu koordinátorku projektov pre deti a mládež Ivicu Franekovú.

Mail: ivica.franekova@djp.sk 


Premiéra: 22. apríl


Postava Meno
Učiteľ Kornel Tomáš Mosný
Riaditeľ Milan Michal Jánoš
Školník Jozef Martin Križan