Sluha dvoch pánov

(Carlo Goldoni)

Predstavenia

Streda 15. Jún (19:00) Kúpiť

Trvanie: 2 h 30 min s prestávkou

Milí diváci, predstavenie Sluha dvoch pánov, ktoré sme mali odohrať v piatok, 6. mája o 19:00, sme nútení zo zdravotných dôvodov zmeniť za náhradné  predstavenie Drahý špás.

Zakúpené vstupenky zostávajú v platnosti a nie je potrebná ich výmena. V prípade, že vám náhradné predstavenie nevyhovuje, vstupenky je potrebné vrátiť do začiatku predstavenia v našej pokladni. 
Ospravedlňujeme sa za nepríjemnosti. V prípade akýchkoľvek ďalších otázok nás neváhajte kontaktovať na tel. čísle 033/5511125 alebo nám napíšte mail na pokladna@djp.sk

---

Sluha dvoch pánov je jedna z najpopulárnejších a najúspešnejších hier, ktoré uvádzajú divadlá po celom svete. Táto hra ponúka výnimočnú rolu pre majstrov hereckého umenia - hlavnú postavu sluhu Truffaldina, ktorý si trúfa naozaj na všetko. Každú situáciu a každý problém rieši originálnym a najmä vtipným spôsobom. Autor však o nič neochudobňuje ani ďalšie postavy. Hoci v hre ide o vážne veci lásky, ba aj o život, dominuje jej séria komických zámen, omylov a nedorozumení.

Dej sa točí okolo zásnub zaľúbencov Clarice a Silvia. Tým pomáha (a občas aj škodí) prefíkaný sluha Truffaldino. Poháňaný večným hladom rozohrá komédiu plnú nečakaných zvratov, ktorú sa skrze nečakané peripetie snaží dostať až k šťastnému koncu. Obklopujú ho tradičné postavy renesančnej improvizovanej komédie – ustarostený tatko Pantalone, premúdrený doktor Lombardi, ich zamilované deti, záhadní cudzinci, drzá krčmárka, a koketná slúžka.


Diváci sa okrem plejády zábavných postáv a situácií môžu tešiť aj na živý hudobný sprievod v podaní našich hercov.

V úlohe sluhu Truffaldina sa predstaví obľúbený komik – Peter Trník.

Premiéra: 15.10.2016


Predstavenie Sluha dvoch pánov si môžete pozrieť aj online na dramox.sk.

Meno Postava
Vladimír Jedľovský: Pantalone, kupec
Silvia Soldanová / Karin Adzimová: Clarice, jeho dcéra
Tibor Vokoun a.h.: Doktor Lombardi
Tomáš Mosný: Silvio, jeho syn
Michal Jánoš: Florindo Aretusi
Petra Blesáková: Beatrice
Tatiana Kulíšková: Brighella, krčmárka
Kristína Kilo / Ingrida Baginová: Smeraldina
Peter Trník a.h.: Truffaldino
Martin Križan: Nosič