Veľký Gatsby

(Francis Scott Fitzgerald – Lucia Mihálová – Viktor Kollár)

Trvanie: 2 h 30 m s prestávkou

Príbehom nás sprevádza Nick Carraway, ktorý sa snaží začať nový život v New Yorku. Najväčšou atrakciou toho leta sú pompézne večierky, ktoré usporadúva jeho sused – Jay Gatsby. Na druhej strane pobrežia žije Nickova sesternica Daisy, ktorá sa vydala za aristokrata a večného záletníka Toma Buchanana. Do nešťastného zväzku manželov Buchananovcov sa pripletie záhadný Gatsby...

Nick sa stáva súčasťou sveta mimoriadne bohatých ľudí, ich ilúzií, lások a sklamaní. Ako svedok dojemných i trpkých udalostí rozpráva príbeh o zvláštnom ľúbostnom trojuholníku, v ktorom nič nie je také, ako sa na prvý pohľad zdá.

Fitzgerald vo svojom diele podáva autentickú výpoveď o 20. rokoch v USA – o márnivom prepychu, sociálnych priepastiach, prázdnote vzťahov, ale aj o nezničiteľnej nádeji a láske, ktorá dokáže obetovať čokoľvek.

Atmosféru „jazzového veku“ dokonale sprítomňuje živá hudba kapely Swing Society Orchestra a piesne jazzových velikánov v podaní našich hercov. V úlohe Jaya Gatsbyho sa predstaví výnimočný hosť – Marek Majeský.


Premiéra: 16.09.2017


Postava Meno
Jay Gatsby Marek Majeský a. h.
Nick Carraway Michal Jánoš
Daisy Buchananová Silvia Soldanová
Tom Buchanan Miroslav Beňuš
Myrtle Wilsonová Ingrida Baginová
George Wilson Tomáš Mosný
Jordan Bakerová Petra Blesáková
Catherine Dáša Móderová a.h.
Lucille Petra Sabová a.h.
Herečka Monika Stankovičová a.h.
Komorník Michal Blaho a.h.
Žltí René Sorád a.h. /Martin Macko a.h. /Michal Blaho a.h.