Ventolin - Koncert

Trvanie: 90 minút

Ventolin (David Doubek). Český producent, hudobník a interpret, ktorého ani na Slovensku netreba veľmi predstavovať. Ventolin je predovšetkým živý elektronický projekt, ktorý kombinuje prvky elektra, raného acid housu, punku a techna. Ventolin pri tvorbe svojej hudby používa rôzne škatuľky a efekty, ktoré využíva i naživo. Jeho koncerty kladú dôraz na energiu a úspešne prekonáva odťažitosť, s ktorou bojuje každá elektronická liveshow.

Ventolin sa venuje aj vizuálnej stránke, využíva svetlá a video, spolupracuje s vizuálnymi umelcami Janom Košátkom (BabyPy) a Jiřím Havlíčkom (Black Ace). Od roku 2007 odohral okolo stovky koncertov v Českej republike a na Slovensku, účinkoval na podujatiach a festivaloch ako Wilsonic, Summer of Love, Bohemian Like You, Sperm Festival, Itch My Hahaha, Bulva Fabula, Famufest, Shotgun a po boku kapiel a projektov ako The Presets, Moderat, Krazy Baldhead, Modeselector, Dva, Midilidi, Tujiko Noriko, Deadbeat, Kazety atď.

V roku 2009 vydal EP Jitters (Mikinikill), po ktorom v roku 2012 nasledovala debutová LP platňa Totem. Ďalšie EP s názvom Playbour uzrelo svetlo sveta v roku 2015. V tom istom roku o ňom natočili študenti pražskej FAMU dokumentárny film.


Ako skladateľ a gitarista pôsobí v skupine Kazety.


Podujatie je súčasťou festivalu profesionálneho nezávislého divadla Fokus – Pokus. Projekt bol finančne podporený z verejných zdrojov. Hlavným partnerom projektu je Fond na podporu umenia. Ďalšími partnermi, ktorí projekt finančne podporili, sú Nadácia SPP a fond LITA. 

Festival organizuje občianske združenie Viac Kultúry. Spoluorganizátorom festivalu je Divadlo Jána Palárika v Trnave. 


Sedenie je voľné a rozmiestnenie sedadiel orientačné. 

Meno
Ventolin