Vianočný koncert - Fats Jazz Band

Predstavenia

Štvrtok 29. December (19:00) Kúpiť


FATS JAZZ BAND je prvotriedny deväťčlenný orchester, ktorý oživuje tradíciu hot jazzu a swingu 20. až 40. rokov minulého storočia. Založil ho Ladislav Fančovič, jeden z najlepších súčasných slovenských klaviristov. Orchester hrá pôvodnú hot-jazzovú swingovú hudbu, ktorá Vás prenesie do iného sveta, rozprúdi vo Vás krv a vráti Vás do doby noblesy, elegantných rób a horúcich večierkov. 


Fats Jazz Band je autentický – Ladislav Fančovič odpočutím prepisuje aranžmány z pôvodných starých nahrávok do nôt formou transkripcie. Preto máte unikátnu možnosť v ich podaní počuť presne také aranžmány, ako ich vo svojej dobe nahrali jazzové legendy. Taktiež zrekonštruované hudobné nástroje, dobové oblečenie a celkový prejav orchestra sú v úplnej zhode s obdobím, ktoré predstavujú. 


Repertoár Fats Jazz Bandu obsahuje najzaujímavejšie kusy z pera legendy amerického jazzu, Thomasa „Fats“ Wallera, ktorého meno si orchester prepožičal aj do svojho názvu. FJB interpretuje aj skladby ďalších jazzových legiend ako boli Louis Armstrong, Benny Goodman, Tommy Dorsey, Count Basie, Teddy Wilson, Lester Young, Clarence Williams, Gene Krupa, Ella Fitzgerald, Billie Holiday, Peggy Lee a ďalší. V repertoári tohto telesa však nájdeme aj slovenské skladby – foxtroty a tangá, ktoré preslávil doyén slovenskej populárne hudby František Krištof Veselý, Viera Racková či Dr. Janko Blaho a české skladby z repertoáru Inky Zemánkovej, Jiřiny Salačovej či R. A. Dvorského.

Meno Postava
Ladislav Fančovič klavír, saxofóny, bandleader
Ľubomír Kamenský trúbka, kornet
Branislav Belorid trombón
Ján Gašpárek klarinet, saxofóny
Matúš Uhliarik spev, klavír
Michal Matejka gitara, banjo
Patrik Fičor bicie nástroje
Pavol Kušík kontrabas
Jana Dekánková spev