Ako sa hus vyparádila

V Štúdiu Divadla Jána Palárika sa 18. marca o 18:00 uskutoční premiéra novej rozprávky - Ako sa hus vyparádila.

Pre veľký záujem, ktorý nás mimoriadne teší, sme sa rozhodli pridať ďalší termín novej rozprávky a to v nedeľu večer o 18:00. Kompletný hamornogram predstavení tejto inscenácie nájdete po kliknutí na tento odkaz.

Táto veselá rozprávka s pesničkami je inšpirovaná krátkou bájkou V. G. Sutejeva. Hlavnou hrdinkou nášho príbehu je hus, ktorá sa rozhodne, že už viac nechce byť husou. Husi sú vraj oproti ostatným vtákom príliš obyčajné a nezaujímavé. Napríklad taký kohút má nádherný hrebienok, vrana lesklé čierne krídla, páv ohromný pestrofarebný chvost, bocian dlhočizné nohy... Hus sa rozhodne, že aj ona bude niečím výnimočná. A nie len tak hocičím. Chce sa stať najkrajším, najvýnimočnejším, najoriginálnejším vtákom na celom svete. Podarí sa husi získať vytúženú chválu a obdiv?

Rozprávka o husi, ktorá sa až príliš zamerala na svoj vzhľad, nás učí nachádzať krásu v každom človeku a poukazuje na to, že porovnávať sa s ostatnými sa nikdy nevypláca.

Inscenácia v sebe kombinuje prvky činoherného a bábkového divadla. Preto sa v hlavných úlohách predstaví obľúbená trnavská herečka Petra Blesáková a hosťujúce bábkoherečky Vanesa Hagyungová a Sidónia Féderová. Autorkou textu a zároveň režisérkou inscenácie je Zuzana Hurová, mladá absolventka Vysokej školy dramatických umení ESAD v španielskej Malage. Kostýmy, scénu a nádherné bábky vytvorila výtvarníčka Anna Mihoková a hudbu skomponoval umelecký šéf divadla Juraj Bielik.

Srdečne Vás pozývame.

14/3/2022