Deň otvorených dverí 2022

Novinkou piateho ročníka DOD v divadle budú unikátne zážitkové prehliadky

Novinkou piateho ročníka DOD v divadle budú unikátne zážitkové prehliadky s názvom „Jeden deň s hercom“. Účastníci prehliadky sa na hodinu stanú súčasťou života v divadle. Nebudú len pozorovateľmi, ale spolu s našimi hercami si prejdú skúšobným procesom a prípravami na predstavenie, počas ktorých sa stretnú so všetkými povolaniami, o ktorých možno ani netušili, že v divadle existujú.

Deň otvorených dverí sa tento rok uskutoční v sobotu 10. septembra o 10.00 h a návštevníci sa môžu pozrieť na miesta, na ktoré sa počas bežnej prevádzky divadla nedostanú. Budú si môcť vychutnať atmosféru historickej budovy a pozrieť si herecké šatne, maskérňu či sklad kostýmov.

Aj tento rok si herec Martin Križan pripravil svoju tradičnú burzu s plagátmi inscenácií, výrobkami divadelných dielní a ak budú mať návštevníci šťastie, môžu si domov odniesť aj skutočné rekvizity z predstavení. Ani tento rok nebude chýbať razenie mincí, ktoré deťom aj dospelým zostanú ako pamiatka na DOD.

O 14.00 h spoločne rozkrojíme a ochutnáme narodeninovú tortu. Tých najmenších návštevníkov určite poteší bublinkové šantenie aj maľovanie na tvár na motívy detských rozprávok z repertoáru DJP. Potom si už len stačí vybrať ten pravý kostým a odfotiť sa v zábavnom fotokútiku.

Španielska herečka na stáži v DJP Anna Luna Moya bude na divadelnom dvore viesť pohybovo-tanečný workshop a v divadelnom ateliéri bude pripravený program pre šikovné ručičky. Športoví fanúšikovia si budú môcť zahrať zápas v stolnom futbale s hercami z inscenácie Futbal alebo Bílý andel v pekle.

Všetkým divadelným nadšencom, ale aj jarmočníkom, ktorí na DOD zavítajú, predstavíme nové projekty DJP. Medzi najväčšie novinky patrí založenie Klubu mladého diváka. Odniesť si domov môžete aj niektorú z limitovanej edície risografík s motívom Zrkadlovej sály či 190. výročia budovy divadla.

Počas celého DOD si môžu návštevníci kúpiť vstupenky s 50 % zľavou na všetky predstavenia v pokladnici divadla, zapojiť sa do rôznych súťaží a odniesť si veľa netradičných zážitkov. Program DOD potrvá až do 16.00 h. Za pozornosť stojí aj návšteva v novootvorenej divadelnej kaviarni Divadlo Café, ktorá dotvára atmosféru foyer nielen pred predstaveniami.

23/8/2022