Divadlo po druhýkrát otvára svoje dvere

Divadlo Jána Palárika opäť otvára svoje brány. 21.septembra sa po druhýkrát uskutoční Deň otvorených dverí a prinesie opäť zaujímavý program. Program kopíruje väčšinu aktivít z toho predchádzajúceho, ale prináša aj čítanie a predstavenia pre deti či vernisáž fotografií.

Deň otvorených dverí začína tento rok už o 11.00 a pokračuje až do večerných hodín. Od začiatku sa môžu návštevníci tešiť na prehliadky, ktoré sa budú konať v polhodinových intervaloch. Prví zvedavci sa môžu tiež zapojiť do tvorivých dielní na dvore a v maliarskej dielni, kde si vymaľujú nápis DJP a obraz divadla alebo si vyrazia pamätnú mincu. Chýbať nebude ani zábavný fotokútik s divadelnými kostýmami. Pre najmenších je pripravená oddychová zóna, ktorá vznikla v spolupráci s kníhkupectvom Martinus a rodičia s deťmi si vypočujú rozprávky v podaní herečiek divadla. Maľovanie na tvár nahradí detský tetovací salón.

Novinkou je vernisáž fotografií, ktoré vznikli v spolupráci so študentami Fakulty masmediálnej komunikácie UCM v Trnave. Výstava prezentuje autorský pohľad študentov Kristiána Pribilu, Adely Najdekovej a Andrey Blesákovej na divadlo ako celok prostredníctvom detailov, ktoré bežnému návštevníkovi divadla nie sú prístupné. Výstava s názvom Skryté za oponou sa otvára o 15.00 h a pozvaní sú všetci účastníci DOD.

O 16.00 h už program DOD pokračuje reprízou predstavení, ktoré vznikli počas dvoch táborových turnusov počas tohto leta. Vstup na predstavenia je voľný a závisí len od kapacity veľkej sály. Deti naštudovali dve predstavenia s témou Malý princ a dve predstavenia ako adaptáciu hry Ostrov pokladov.
Deň otvorených dverí pokračuje večerným programom, talkshow Pred oponou. Michal Jánoš privíta publicistu Michala Havrana, ktorý predstaví nový projekt v spolupráci DJP a to jeho vlastnú talkshow Havran & Heriban. Prvé vydanie jeho vlastnej šou, na ktorej spolupracuje s Danom Heriban sa uskutoční 23.októbra. Druhým hosťom bude herec súboru DJP Tomáš Vravník so svojou hudobnou skupinou NOVO. Záver DOD bude patriť afterpárty s divadelnou kapelou Gesamtkunstband v divadelnej kaviarni Bezkydov.

Vstup na celé DOD je bezplatný, vrátane predstavení a talkshow Pred oponou. Pre návštevníkov bude pripravené občerstvenie v divadelnej kaviarni Bezkydov a na dvore divadla.

Na všetkých vás sa veľmi tešíme!

16/9/2019