Festival rozhlasovej hry sa začína 25. apríla 2023

FESTIVAL ROZHLASOVEJ HRY 25. – 27. apríla 2023

Už zajtra sa začína Festival rozhlasovej hry. Počas celého festivalu sa môžete tešiť na verejné počúvanie súťažných rozhlasových hier v troch kategóriách, ale aj diskusie s tvorcami, besedy, koncerty či živú nahrávku literárno-hudobného programu Fúzia múz. Predstaví sa výber tých najlepších rozhlasových hier z produkcie Rádia Devín a pre návštevníkov je pripravený aj zaujímavý sprievodný program.

Jednotlivé podujatia sa konajú v priestoroch Knižnice Juraja Fándlyho v Trnave, v Divadle Jána Palárika, v Kultúrnom centre Malý Berlín, na Gymnáziu Jána Hollého a na Trnavskej univerzite.

Naživo sa bude vysielať do éteru aj z foyeru divadla a z divadelnej kaviarne Divadlo Café. V utorok 25. apríla o 14.00 h privítame v našich priestoroch členov festivalovej poroty, rozhlasových tvorcov a výtvarníka Mareka Cinu. Špeciálne Ladenie Rádia Devín z FRH 2023 moderujú Andrea Makýšová Volárová a Marek Lupták.

Členkou festivalovej poroty je aj riaditeľka umeleckého úseku nášho divadla Mgr. art. Lucia Mihálová, PhD. Do súťaže sa prebojovali hry s rôznymi témami, charakterom či spracovaním. Rozhodne je z čoho vyberať.

Kompletný program nájdete na webstránke https://frh.rtvs.sk/program.

23/4/2023