Hľadá sa nový inšpicient/inšpicientka

Divadlo Jána Palárika v Trnave vyhlasuje výberové konanie na pracovnú pozíciu INŠPICIENT/INŠPICIENTKA.

Náplň práce:

Manažuje skúšky nových inscenácií a ich následné predstavenia, zaznamenáva inštrukcie a požiadavky režiséra, dáva pokyny umeleckým a technickým zamestnancom na javisku a v zákulisí, zabezpečuje plynulý a bezchybný priebeh predstavení na domácej scéne i na zájazdoch a festivaloch.

Finančné ohodnotenie:

Základná mzda (v hrubom) je 800 eur, zmluva o dielo alebo živnosť. Služba počas predstavení je ohodnotená zvlášť.

Termín nástupu:

  1. septembra 2023

Požiadavky na uchádzača:

• stredoškolské vzdelanie

• nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie

• vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa

• študent vysokej školy

• prax je výhodou, nie podmienkou

• anglický jazyk začiatočník

• osobnostné predpoklady: organizačné schopnosti, zodpovednosť, dôslednosť, flexibilnosť

Zamestnanecké výhody, benefity:

• pohyblivý pracovný čas rozdelený na mesiace, keď sa skúša a neskúša

• voľno počas letných prázdnin

• domáce a zahraničné pracovné cesty (účasť na festivaloch)

• práca v kolektíve kreatívnych ľudí

• voľné lístky na všetky premiéry divadla

Výberové konanie:

Uchádzači/uchádzačky o pracovnú pozíciu môžu posielať svoje životopisy na adresu zamestnanie@djp.sk. Vybraní kandidáti budú pozvaní na osobný pohovor. Predpokladaný termín ukončenia výberového konania je 22. augusta 2023.

Charakteristika divadla:

Divadlo Jána Palárika v Trnave je jediným profesionálnym divadlom v Trnavskom kraji. Sídli v najstaršej dodnes funkčnej divadelnej budove na Slovensku. Divadlo má dva hracie priestory – Veľkú sálu (250 miest) a Štúdio (70 miest). Svojou umeleckou činnosťou pokrýva kultúrne potreby všetkých vekových kategórií a plní rozličné spoločenské funkcie. V súčasnosti má vo svojom repertoári inscenácie pre dospelých, pre mládež, „classroom play“ aj inscenácie pre deti zohľadňujúce ich intelektuálny vývin od pol roka až po druhý stupeň základnej školy.

Dramaturgia divadla sa zameriava na reflexiu súčasnej spoločnosti prostredníctvom hľadania rezonujúcich tém či atraktívnych a inovatívnych foriem. Dôležitým kritériom pre zostavovanie dramaturgického plánu je vždy kvalita textu a originalita. Dramaturgia pred „inscenačne overenými titulmi“ preferuje vznik pôvodných textov, úprav, adaptácií i prekladov klasickej literatúry.

Od roku 2019 divadlo kontinuálne rozvíja vzdelávacie projekty pre deti, mládež a pedagógov: Detská divadelná akadémia, divadelné tábory či Škola (nie) je dráma (diskusie, dramaturgické úvody a workshopy pre študentov a pedagógov).

Od roku 2020 je DJP členom prestížnej organizácie European Theatre Convention, ktorá združuje zriaďované divadlá po celej Európe. Vďaka ETC sa divadlo dostáva do medzinárodného kontextu a získava možnosti absolvovania workshopov, výmenných pobytov, školení a konferencií pre umeleckých, technických či marketingových zamestnancov.

Viac informácií o našom divadle nájdete na www.djp.sk.

19/7/2023