Jubilejná 50. sezóna oslavuje príbehy

Neuveriteľné, spoločne otvárame už jubilejnú 50. sezónu. Najmladší herecký súbor prišiel do najstaršej divadelnej budovy v roku 1974 a od tohto roka sa začala písať história profesionálneho divadla v Trnave.

Z Divadla pre deti a mládež sa v deväťdesiatych rokoch stalo Trnavské divadlo, ktoré bolo napokon v roku 2002 pomenované po významnom dramatikovi Jánovi Palárikovi. Počas 50 sezón v ňom pôsobilo množstvo osobností ako výtvarník Ján Zavarský, režisér Blaho Uhlár, herci Jaro Filip, Marián Geišberg, Zuzana Kronerová, Štefan Kožka, Anna Šišková, Vladimír Hajdu, Roman Luknár, Katarína Brychtová, Peter Kočiš, Roman Pomajbo a ďalší. Dlhoročnými členmi súboru sú Vladimír Jedľovský a Tatiana Kulíšková.

Pripravované premiéry jubilejnej sezóny oslavujú všetko, čo zbožňujeme na divadle. Oslavujeme divadlo, ktoré je plné života, neustále sa mení a zakaždým z inej perspektívy odráža život svojich divákov. Päťdesiatu sezónu otvárame v poradí 287. premiérou venovanou jednej z najikonickejších osobností nášho divadla Jarovi Filipovi. V adventnom čase poteší malých i veľkých čarovná rozprávka Princ Bajaja. Nový rok oslávime premiérou experimentu s pracovným názvom Projekt: Počiatok. Koniec sezóny bude patriť oceňovanej hre Maryša, ktorú uvádzame prvý raz. Plán premiér na jubilejnú sezónu nájdete na odkaze Sezóna 2023/2024.

Oslavy 50. sezóny budú prebiehať celý rok. Okrem výnimočných premiér pripravujeme aj novú knihu mapujúcu polstoročie profesionálneho divadla v Trnave, spoločne s Divadelným ústavom v Bratislave organizujeme výstavu o dôležitých medzníkoch, osobnostiach a inscenáciách našej divadelnej histórie a po celý rok sa môžete tešiť na množstvo prekvapení v podobe špeciálnych akcií a tematických darčekov.

Už 16. septembra nás čaká Deň otvorených dverí a v novembri každoročný program na Noci divadiel. Veľkým finále sezóny však bude prvý ročník bienále medzinárodného divadelného festivalu pre deti a mládež s názvom Teen Theatre Fest, ktorý sa bude konať od 23. do 26. júna 2024.

V tejto sezóne na vás čakajú aj špeciálne zľavy. Chodiť spolu do divadla sa oplatí, pri kúpe desiatich lístkov ušetríte až 10 eur. Rovnako si môžete vychutnať predpremiérovú jazdu, ktorá sa dá využiť na všetky večerné predpremiéry pre skupinu piatich divákov. Tí dostanú nielen zľavu zo vstupného, ale aj nápoj v divadelnej kaviarni. Karta mladého diváka je určená pre divákov od 15 do 26 rokov, ktorí po registrácii budú môcť vidieť všetky predstavenia len za 8 eur.

Špeciálny divadelný merch ako mikiny, šaty, tričká, šálky, dáždniky a ďalšie originálne predmety je aj v tejto sezóne dostupný v pokladnici divadla.

3/9/2023