Nový nadstavbový program Od nápadu k inscenácii

Pilotný diel vzdelávacieho projektu Od nápadu k inscenácii je venovaný najnovšej inscenácii DJP Melanchólia vzdoru podľa oceňovaného románu maďarského autora L. Krasznahorkaia.

Podujatie je určené pre všetkých aktívnych pedagógov a pedagogičky, ktorí/é sa chcú hlbšie ponoriť do procesu tvorby inscenácie. Účastníci sa stretnú s tvorcami i tvorkyňami, hercami aj herečkami z obsadenia inscenácie a nahliadnu do tvorivého procesu a premýšľania členov tvorivého tímu. Termín konania je v piatok 31. januára 2025.

Od napadu k inscenacii_2025_Program.pdf

Od napadu k inscenacii_2025_Pozvanka.pdf

NA ZELENEJ LÚKE – SCÉNOGRAF A JEHO HRA S REALITOU

Súčasťou programu projektu je aj prednáška a tvorivé stretnutie so scénografom inscenácie Jurajom Poliakom. Na príklade vybraných inscenácií ukáže, akými rôznymi cestami, postupmi a spôsobmi vznikajú divadelné predstavenia. Jeho diela boli súčasťou mnohých samostatných aj kolektívnych výstav, viaceré výstavy pripravil ako architekt a dizajnér. Ako scénograf je autorom scénických návrhov k desiatkam inscenácií v divadlách po celom Slovensku.

22/1/2025