Premiéra Subjekt: Gulliver

Kultový Gulliver prichádza ako divadlo a film v jednom

Posledná premiéra 49. sezóny v Divadle Jána Palárika v Trnave bude v sobotu 20. mája patriť adaptácii kultového diela Jonathana Swifta.

Unikátne spracovanie Swiftovho diela formou „live puppet cinema“ kombinuje výrazové prostriedky filmu, činoherného divadla a bábkového divadla, čím vytvára na javisku nevšedný film, ktorý sa odohráva na plátne pred divákmi. Herci sa tak ocitnú aj v úlohe kameramanov a technikov a divákom ponúknu pohľad priamo do kuchyne natáčania nevšedného filmu.

V novej inscenácii sa vyberiete s Gulliverom na návštevu fantastických krajín. Gulliver navštívi miniatúrnych Liliputánov a ostrov obrov, lietajúci ostrov či krajinu hovoriacich koní. Veríme, že mladších divákov osloví vizuálna a estetická stránka, inscenácia je vhodná pre mládež od 12 rokov.

Herci a tvorivý tím:

V úlohe Lemuela Gullivera sa predstaví Martin Hronský. V ďalších úlohách hrajú: Tomáš Vravník, Dana Droppová, Silvia Soldanová, Martin Kochan, Miroslav Beňuš, Martin Križan a Tomáš Mosný. Autormi adaptácie sú Valeria Schulczová a Gejza Dezorz. Bábky a objekty navrhla Katarína Caková, scénu a kostýmy Lucia Šedivá. Výrobu zabezpečili dielne DJP pod vedením Zuzany Havranovej. Hudbu do inscenácie zložil Martin Hasák. Asistentkou réžie je Zuzana Hurová a dramaturgičkou Lucia Mihálová.

17/5/2023