Sme s Vami online

Preventívne opatrenia spôsobili, že divadlá ako aj iné kultúrne inštitúcie museli zrušiť svoj plánovaný program. Naše divadlo rešpektuje tieto nariadenia, avšak vo svojej činnosti pokračuje. Svoje aktivity sme presunuli do virtuálneho priestoru a od 20.apríla Vám každodenne ponúkame pestrý program pod názvom Sme s Vami, ktorý prezentuje všetky oblasti divadelnej práce. Diváci ho nájdu na našom Facebooku @djptrnava.

V pondelok sa na fasáde budovy objaví vždy nový citát, ktorým sa chce divadlo prihovoriť a podľa možnosti povzbudiť obyvateľov Trnavy a fanúšikov na sociálnych sieťach.

Utorkový program z rána poteší rodičov s deťmi, ktorým ponúkne obľúbenú tvorivú dielňu. Kreatívne postupy ako si vyrobiť malé dekorácie, hračky, ale aj praktické veci pripravujú výrobné dielne pod vedením výtvarníčky Kataríny Žgančíkovej. Večer načrie divadlo do svojho zlatého fondu a ponúkne záznamy svojich inscenácií, od rozprávok cez drámy až po komédie zabaví veľkých aj malých.

Herci Silvia Soldanová a Braňo Mosný každú stredu presvedčia každého, že Doma je prča. To je názov série príbehov, ktoré zaručene poznáte, vo verzii, ktorú zaručene nepoznáte. O 18.00 h sa vo Večernej chvíľke poézie pravidelne prihovorí básňami slovenských a svetových básnikov nielen Vladimír Jedľovský, ale aj Tatiana Kulíšková, ktorá predstaví zaujímavé poetky prostredníctvom ich tvorby.

Vo štvrtok sa opäť vráti divadlo ku kreatívnym dielňam a v piatok poteší najmenších divákov aj krátkymi úlohami z pracovných listov, ktoré boli vydané k rozprávkam Malý princ a Modrý vták. Deti sa tak dozvedia niečo o ich autoroch, divadelných bábkach a iných javiskových prostriedkoch alebo si preskúšajú svoje vedomosti a šikovnosť.

Piatkový večer bude patriť znovu záznamom z predstavení z archívu. Ani cez víkend divadlo nezabudlo na svojich divákov.

V sobotu ráno môžu načerpať nové sily s profesionálnom tanečníčkou a inštruktorkou jógy Ivicou Franekovou a jej relaxačnými cvičeniami vychádzajúcimi z jógy a súčasného tanca, lebo Divadlo je pohyb.

V nedeľu čaká na najmenších divákov rozprávka, ktorá odznela počas čítaní pod hlavičkou Čítam, či tu. Teraz Vám tento úspešný formát inscenovaného čítania pre deti prinášame v novej vylepšenej verzii, ktorú spolu s hercami DJP natočila Mestská televízia Trnava. Sobotný aj nedeľný večer bude opäť patriť Vladimírovi Jedľovskému a básňam počas Večernej chvíľky poézie.

Divadlo nezabúda ani na tých, ktorí sa pripravujú na maturitu zo slovenčiny. Herec Michal Jánoš natáča videá, v ktorých poučí školopovinných informáciami o dráme a divadle v jednotlivých historických obdobiach formou zábavných skečov. Okrem zaujímavostí a pikošiek o známych autoroch študentom vysvetlí aj zápletky a charaktery z hier povinnej literatúry. Prvé video predstavíme už čoskoro.

Dôležité informácie:

Diváci, ktorí majú zakúpené vstupenky na predstavenia, môžu požiadať o vrátenie vstupného emailom na adresu djp@djp.sk do 30.apríla 2020. Prosím uveďte číslo účtu (IBAN) a priložte naskenované vytlačené alebo elektronické vstupenky.

Pre divákov nad 65 rokov - svoje žiadosti môžu doručiť aj osobne, do poštovej schránky v divadle (oproti vrátnici, každý pracovný deň od 6.00 do 18.00h) – žiadosť musí obsahovať vstupenky, meno a číslo účtu. Každú stredu od 9.00h do 15.00 h do odvolania je možné vrátiť vstupenky osobne v pokladni. Zaklopte a odovzdajte Vaše vstupenky našej kolegyni. Prosím dodržujte rozostupy aspoň 2 m a majte rúško. V prípade otázok môžete kontaktovať vrátnicu 033/55 11 353. Online vstupenky nie je možné vrátiť v pokladni.

Tieto žiadosti budeme spracovávať postupne. Sledujte prosím nášu webovú stránku a sociálne siete, kde Vás budeme priebežne informovať.

Do DJP sa dovoláte na vrátnicu v čase od 6.00 do 18.00 a na sekretariát v pracovných dňoch od 9.00 do 13.00. Od 9.00 do 13.00 nás v obmedzenom režime zastihnete aj na pracovisku. Všetci úsekoví riaditelia sú k dispozícii na e-mailových kontách a na mobilných telefónnych číslach v pracovných dňoch od 9.00 do 17.00 hod. Divadelná kaviareň Bezkydov je zatvorená. O zmenách vo fungovaní divadla Vás budeme informovať.

17/4/2020