Súťaž DRÁMA je vyhlásená

Dramatičky a dramatici môžu opäť súťažiť o najlepší dramatický text.

Súťaž pôvodných dramatických textov v slovenskom a českom jazyku DRÁMA hľadá už po 22. raz svoju víťazku či víťaza. Na autorku/autora víťazného textu čaká odmena v hodnote 1 000 €.

Súťaž o najlepší dramatický text vyhlasuje Divadelný ústav, Činohra Slovenského národného divadla, Divadlo Jána Palárika v Trnave a Činohra Štátneho divadla Košice. Partnerom súťaže je Rozhlas a televízia Slovenska – Rádio Devín. „Súťaž DRÁMA už dlhé roky úspešne inšpiruje naše autorky a autorov, vyhľadáva nové talenty a prináša nové témy. Ponúka možnosť vstúpiť do konfrontácie s inými autormi a v ideálnom prípade im môže pomôcť pri realizácii diela na scéne. Predchádzajúci ročník, ktorého sa zúčastnil rekordný počet dramatických textov iba potvrdil, že aj náročné obdobie prináša impulzy pre pôvodnú slovenskú tvorbu,“ vysvetľuje riaditeľka Divadelného ústavu Vladislava Fekete.

Uzávierka 22. ročníka súťaže je 31. januára 2022. Súťaž je anonymná a texty jej finalistov budú publikované v podobe elektronickej knihy.

Viac info: Dráma 2021.docx

5/1/2022