Zuzana Hurová

Zuzana Hurová

Študovala na Španielskom bilingválnom gymnáziu v Košiciach, kde pôsobila v hereckom súbore Titiriteros, s ktorým sa zúčastnila viacerých medzinárodných festivalov divadla v španielskom jazyku v rôznych európskych krajinách. Za svoj herecký výkon v Bukurešti dostala ocenenie španielskeho veľvyslanca. Počas tohto štúdia tiež vycestovala na študijný pobyt  RYEP do Mexika, kde študovala ekonómiu na Univerzite UVAQ v Morelií. 

 

Pokračovala v štúdiu v odbore dramaturgie a réžie na Vysokej škole dramatických umení ESAD v španielskej Málage, kde zrežírovala viacero inscenácií. Už počas štúdia pracovala ako divadelný technik a neskôr ako svetelný dizajnér pre produkčnú spoločnosť Nuevo Teatro musical. 

 

Neskôr sa špecializovala v odbore kultúrnej produkcie a riadení na Univerzite UOC v Barcelone. Ako štipendistka v ArtUniverse sa ďalej vzdelávala na režijnom laboratóriu bratov Ostrenko-vcov Directing & Teaching Lab v Rakúsku. Vo svojom voľnom čase sa aktívne zapája do workshopov a konferencií organizovaných spoločnosťou International Univestity - Global Theatre Experience. Absolvovala tiež mnohé kurzy, ako napríklad pod vedením britského režiséra Lindsey Kemp-a, španielskej tanečníčky Luz Arcas či iránskeho bábkoherca Sabri Zekri-ho. 

 

Do trnavského divadla nastúpila v roku 2020 ako osvetľovačka, vypracovala svetelné dizajny do inscenácií Mizantrop, Veľryba Gréta a Pomalý svet Roberta Castlea. V Divadle Jána Palárika debutovala ako režisérka na Slovensku s rozprávkou Ako sa hus vyparádila. V krátkom čase sa však jej pracovná pozícia zmenila, dnes sa venuje medzinárodnej praxi Erazmus plus a snaží sa rozvíjať vzťahy divadla so zahraničím.