Čítam, či tu


Trvanie: 45 min

Na javisku vo veľkej sále sú rozložené mäkučké tulivaky, ktoré čakajú len jediné: aby ste sa do nich vyvalili a vypočuli si čítanie rozprávky v podaní našich hercov. Kníhkupectvo Martinus nám pravidelne odporúča najhorúcejšie novinky zo sveta detskej literatúry a my ich odporúčania radi zhmotníme na javisku prostredníctvom zábavného scénického čítania. Po prečítaní rozprávky je pre deti prichystaná súťaž o rozprávkovú knižku a ďalšie skvelé aktivity. Čítanie rozprávok má v zdravom vývine detí nenahraditeľnú funkciu. Obzvlášť je to potrebné zdôrazňovať v dnešnej dobe plnej informačných technológií, kedy sa k deťom dostáva mnoho informácií a mnoho hovoreného slova, ale len málo z toho je od živého človeka. Čítanie deťom od útleho veku vedie k výraznému rozvoju jazyka, komunikačných zručností, rozvíja pamäť, uľahčuje učenie čítania na základnej škole, podporuje koncentráciu a v neposlednom rade precvičuje počúvanie s porozumením – kľúčovú schopnosť pre obdobie škôlky a pri nástupe do školy. Vhodné pre deti od 5 - 8 rokov.


Čítam, či tu 

s výtvarnou dielňou
ZBERNÝ DVOR /Branislav Jobus/ 

Veselá rozprávka o tom, čo sa udeje s kotúčikom záchodového papiera, s nie úplne čerstvým patizónom aj hliníkovou plechovkou a aj o tom, ako išiel celofán s alobalom na vandrovku.

Čítajú herci DJP Barbora Bazsová a Michal Jánoš.

Miesto: Štúdio. Dĺžka podujatia: 45 min. Vek: 4 – 8 rokov

Kapacita je obmedzená na 30 osôb vrátane rodičov. 

Toto podujatie nie je hromadné.

 

Na javisku vo veľkej sále sú rozložené mäkučké tulivaky, ktoré čakajú len na jediné: aby ste sa do nich vyvalili a vypočuli si čítanie rozprávky v podaní našich hercov. Kníhkupectvo Martinus nám pravidelne odporúča najhorúcejšie novinky zo sveta detskej literatúry a my ich odporúčania radi zhmotníme na javisku prostredníctvom zábavného scénického čítania.

Po prečítaní rozprávky si deti zasúťažia o rozprávkovú knižku a vyrobia si darček na pamiatku pod vedením profesionálnych divadelných výtvarníčok. 

Vstupenky si môžete rezervovať prostredníctvom pokladne na tel.č. 033/55 11 125 alebo emailom pokladna@djp.sk a vyzdvihnúť si ich budete môcť až priamo pred podujatím. V prípade nepriaznivého počasia bude podujatie zrušené bez náhrady.

Predstavenia


Nedeľa 4. Október (14:00) Kúpiť