Pom Pomove rozprávky

(Divadlo Jozefa Gregora Tajovského)

Predstavenia

Nedeľa 14. Apríl (16:00) Kúpiť

Trvanie: 60 minút bez prestávky

Kto je Pom Pom? Občas vyzerá ako brmbolec, občas ako parochňa a občas ako klbko vlny. Dievčatku Babuli stihne cestou do školy predstaviť Artúra Buchtu, Gumovacieho pavúka aj Hodinovú Skočpružinu, ktorá sa záhadne stratí z vežových hodín. Celé mesto preto žije v popletenom čase, až kým sa Pom Pom s Babuľou nepodujmú nájsť riešenie.


POM POMOVE ROZPRÁVKY sú kultovým dielom maďarského autora Istvána Csukása. Sú známe originálnou fantáziou, láskavým humorom, podporou priateľstva a nezdolným optimizmom, že všetko v živote sa dá napraviť, len treba nájsť spôsob ako. Obyčajné dievčatko Babuľa spozná neobyčajné veci vďaka kamarátovi Pom Pomovi, ktorý ju cestou do školy prenesie do farebného sveta.


Dramatizácia režiséra Petra Palika spája viaceré rozprávky do jedného pútavého dobrodružného príbehu. Niektoré z postáv spoznajú deti v okúzľujúcej bábkovej podobe a celý vizuál rozprávky je vďaka výtvarníčkam Nadi Salbotovej a Martine Fintorovej veľmi pôsobivý. Zážitok dopĺňajú piesne hudobníkov Martina Geišberga a Daniela Špinera.


Rozprávka je určená pre deti vo veku od 4 rokov, ktoré budú vtiahnuté do imaginatívneho sveta fantázie a zažijú autentický divadelný zážitok plný hravosti. Horná veková hranica je neobmedzená.


Obsadenie:

Babuľa: Mária Knoppová

Pom Pom, colníčka, dispečerka: Lucia Letková

Skočpružina, Letuška, Zebra, Gumovací Pavúk: Barbora Špániková

Artúr Buchta, Pes: Juraj Smutný

Kohút, Šofér, Rušňovodič, Predavač: Ján Marcinek

Lev, Pilot, Kapitán Lode, Pizzaman: Richard Sanitra


Fotografie z predstavenia: René Mikó