Princ Bajaja

(Božena Němcová, Lucia Mihálová)


Rozprávky v divadle dokážu byť pre deti nezabudnuteľným zážitkom na celý život. Práve takýto zážitok pripravujeme v našej jubilejnej sezóne. 

Na trnavské javisko prinášame prvýkrát rozprávku, ktorá sa dotýka najposvätnejšej esencie všetkých rozprávok. Princ Bajaja hrdinsky bojuje so zlom, musí poraziť nie jedného, ale rovno troch drakov a splniť ďalšie neľahké úlohy, aby získal ruku princeznej. Princezná však vôbec netuší, že jej záchranca je v skutočnosti otrhaný nemý záhradník, ktorému tak rada básni o svojom vyvolenom rytierovi. Rozprávka o princovi Bajajovi patrí k nezabudnuteľným klasikám, ktoré vypovedajú o podstate lásky a šťastia – srdce princeznej sa nezískava peknými slovami, ale činmi, odvahou, statočnosťou a vytrvalosťou.


Príbeh o Bajajovi ožíva v novom spracovaní Lucie Mihálovej, ktoré hýri hravými veršami a piesňami. Réžie sa zhostil renomovaný slovenský režisér a rodený Trnavčan Kamil Žiška. Do inscenácie vnáša nielen svoje dlhoročné skúsenosti s bábkovým a kabaretným divadlom, ale aj pravú rozprávkovú mágiu, ktorá nadchne všetky vekové kategórie.


Odporúčaný vek: 6 rokov

Premiéra: 15.12.2023