Akademické prevádzačky zakončili ďalšiu úspešnú sezónu DDA

Detská divadelná akadémia je naša srdcová záležitosť. Zážitková dramatická výchova prebieha priamo v divadle počas celého školského roka. Celý priebeh zastrešuje Ivica Franeková, koordinátorka projektov pre deti a mládež, a deťom sa venujú divadelní lektori z Divadla Jána Palárika. V školskom roku 2022/2023 to boli: Miro Beňuš, Martin Kochan, Matúš Beniak, Tomáš Mosný, Dana Droppová a Tomáš Vravník.

Herci sa stretávajú s deťmi vo veku od 7 do 14 rokov jedenkrát do týždňa v rôznych priestoroch divadla a sú rozdelení do troch skupín podľa veku. Snažíme sa, aby sa deti cítili príjemne a bezpečne. Dramatická výchova je určená najmä tým, ktorých láka svet na javisku. Naučia sa základy javiskovej reči, javiskového pohybu a tímovej spolupráci.

Na konci akadémie netrpezlivo čakáme na záverečné prevádzačky jednotlivých skupín. Rovnako sa tešia rodinní príslušníci a kamaráti, ktorí prídu deti povzbudiť. Inak to nebolo ani tento rok a celé javisko sme na jeden večer prenechali našim absolventom. Práca s deťmi býva náročná, ale o to väčšie je dojatie pri koncoročných vystúpeniach jednotlivých skupín. Slávnostná recepcia v Zrkadlovej sále po predstaveniach sa niesla v príjemnej a veselej atmosfére.

S Detskou divadelnou akadémiou sa budeme určite stretávať aj v sezóne 2023/2024. Máme dobrú správu, na začiatku školského roka budeme prijímať nových záujemcov. Sledujte naše sociálne siete a webovú stránku, čoskoro sa dozviete viac.

Fotografie z akademických prevádzačiek urobil Filip Cepka.

20/8/2023