Príďte na Deň otvorených dverí a otvoríme spolu 50. sezónu

Pozývame vás na Deň otvorených dverí Divadla Jána Palárika v Trnave, ktorý sa uskutoční v sobotu 16. septembra. Spoločne otvoríme jubilejnú 50. sezónu.

Začíname o 10. hodine. Tešiť sa môžete na vynovené prehliadky Potulky zákulisím. Príďte sa „potúlať“ a nahliadnuť do priestorov hereckých šatní, navštíviť maskérňu či divadelný fundus. Termíny a podrobné informácie nájdete na https://www.djp.sk/podujatia/den-otvorenych-dveri-potulky-zakulisim.

Od 11. hodiny sa budete prebiehať moderované rozhovory s hercami Divadla Jána Palárika a okolo 13:00 spoločne rozkrojíme a ochutnáme narodeninovú tortu. Najmenších návštevníkov určite poteší maľovanie na tvár a tvorivé dielničky. Alebo si príďte vybrať tie správne doplnky a odfotiť sa v zábavnom fotokútiku.

Nevynechajte špeciálnu výstavu kostýmov, výstavu inscenácie Subjekt: Gulliver a premietanie filmov z projektu Výletné vlaky. Čaká na vás tiež výstava historických fotiek s názvom 50. sezón príbehov, ktorú slávnostne otvoríme o 12. hodine. Autogramiáda s hercami začne o 14. hodine.

Aj tento rok si herec Martin Križan pripravil svoju tradičnú burzu s plagátmi inscenácií, výrobkami divadelných dielní, a ak budú mať návštevníci šťastie, môžu si domov odniesť aj skutočné rekvizity z predstavení.

Športoví fanúšikovia si budú môcť zahrať zápas v stolnom futbale s hercami z inscenácie Futbal alebo Bílý andel v pekle. O 15. hodine sa s deťmi zabavíme na tanečnom workshope a na bublinkovej diskotéke.

Všetkým divadelným nadšencom, ale aj jarmočníkom, ktorí na DOD zavítajú, predstavíme nové projekty DJP. V tejto sezóne na vás čakajú aj špeciálne zľavy. Odniesť si domov môžete tiež niektorú z limitovanej edície risografík s motívom Zrkadlovej sály alebo 190. výročia budovy divadla. Videli ste už náš špeciálny divadelný merch? Mikiny, šaty, tričká, šálky, dáždniky a ďalšie originálne predmety sú aj v tejto sezóne dostupné v pokladnici divadla.

Program DOD potrvá od 10. do 17. hodiny. Tešíme sa na vás.

DOD 23.jpg

6/9/2023