Ako sa hus vyparádila

(Zuzana Hurová)

Predstavenia

Utorok 6. December (9:00) Mikuláš Kúpiť
Utorok 6. December (11:00) Mikuláš
Utorok 13. December (10:00) Hráme vo Veľkej sále Kúpiť
Nedeľa 18. December (14:00) Kúpiť
Nedeľa 18. December (16:00) Kúpiť

Trvanie: 50 min. bez prestávky

Počas špeciálnych Mikulášskych predstavení rozprávky Ako sa hus vyparádila (od 2.decembra do 6. decembra) zavíta po jednotlivých predstaveniach medzi deti Mikuláš. Balíček pre svoje dieťa môžete zanechať na pokladni s menom dieťaťa.


Táto veselá rozprávka s pesničkami bola inšpirovaná krátkou bájkou V. G. Sutejeva.


Hlavnou hrdinkou nášho príbehu je hus, ktorá sa rozhodne, že už viac nechce byť husou. Husi sú vraj oproti ostatným vtákom príliš obyčajné a nezaujímavé. Napríklad taký kohút má nádherný hrebienok, vrana lesklé čierne krídla, páv ohromný pestrofarebný chvost, bocian dlhočizné nohy... Hus sa rozhodne, že aj ona bude niečím výnimočná. A nie len tak hocičím. Chce sa stať najkrajším, najvýnimočnejším, najoriginálnejším vtákom na celom svete. Podarí sa husi získať vytúženú chválu a obdiv?


Rozprávka o husi, ktorá sa až príliš zamerala na svoj vzhľad, nás učí nachádzať krásu v každom človeku a poukazuje na to, že porovnávať sa s ostatnými sa nikdy nevypláca.


Inscenácia vznikla v spolupráci so študentmi bábkarskej tvorby Vysokej školy múzických umení, ktorí predstavenie obohatili nádhernými bábkami.


Vhodné pre deti od 3 rokov.


Premiéra 18.3.2022

Meno
Petra Blesáková:
Vanesa Hagyungová a. h.
Sidónia Féderová a. h.