Repertoár a podujatia

Dokonalé dieťa

Dokonalé dieťa

Autor: Mariana Luteránová a Ján Luterán

Autorská komédia Dokonalé dieťa je o našich deťoch, ale nie pre naše deti. Je to terapia pre všetkých unavených rodičov, ktorí potrebujú aspoň chvíľu oddychu. Bez kriku, plaču či prebaľovania.

Otec Ferapont alebo Znovuzrodenie pravoslavia v našom meste

Otec Ferapont alebo Znovuzrodenie pravoslavia v našom meste

Autor: Literárny klub

Nesmierne zábavná, no zároveň plná vážnych tém, adaptácia knihy Daniela Majlinga Ruzká Klazika. Prečo nie každý súhlasil či rozumel kázňam otca Feraponta? 

Prevádzači

Prevádzači

Autor: Divadlo Petra Mankoveckého

Smrť je definitívna. Mysleli si, až kým nezomrel ich kamarát Emil. Odvtedy je smrť novým členom partie a chce prekvapiť, zaskočiť , rozosmiať, zaujať.

MEYDL

MEYDL

Autor: Korene&Kosti

Autorská inscenácia inšpirovaná udalosťami z okupovanej Varšavy. Lyrický, surrealistický príbeh o strate domova, detstve a láske k milovaným.

Demokratka Erža

Demokratka Erža

Autor: Anna Grusková a kol.

Dokumentárna dráma otvára zabudnutý povojnový súdny proces. Kto udal Dr. Alžbetu Gwerkovú Göllnerovú (1905-1944), priekopníčku demokracie pre ženy?

Asperger vs. Wittgenstein

Asperger vs. Wittgenstein

Autor: Non Garde

Inscenácia inšpirovaná životom a dielom svetoznámeho filozofa Ludwiga Wittgensteina, ktoré nesie mnohé znaky dnes už známej autistickej poruchy ‒ Aspergerovho syndrómu.

Krehkosť

Krehkosť

Autor: Jedným dychom

Autorská pohybová stereodráma skúmajúca krehkosť.

Tamara Kramar - Koncert (Zmena v programe namiesto Martina Geišberga)

Tamara Kramar - Koncert (Zmena v programe namiesto Martina Geišberga)

Pozor, zmena v programe! Namiesto koncertu Martina Geišberga vystúpi na Divadelnom dvore DJP Tamara Kramar - slovenská speváčka a hudobníčka momentáne žijúca v anglickom Brightone. Vstupenky zostávajú v platnosti.

Lesom

Lesom

Autor: Divadlo ŠEM

Autorská bábková inscenácia s prvkami hororu, ktorá vás vtiahne priamo do miesta diania. Vymaníte sa z pazúrov strachu? 

Ponížení a krvilační

Ponížení a krvilační

Autor: Uhol_92

Moderná činohra a hudobný live-act odkazuje na román Svedomie proti násiliu od Stefana Zweiga. Prečo stále podliehame samozvaným spasiteľom?

FVLCRVM - Koncert

FVLCRVM - Koncert

Fvlcrvm alias Pišta Kráľovič. Producent, skladateľ, inštrumentalista, spevák a DJ. Výrazné beaty, organické melódie, tanečná hudba ktorá vás nepustí.

Up Yours!

Up Yours!

Autor: Dočasný kolektív

Násilie ako reakcia na bezmocnosť a útlak. Radšej protest, či letargia? Vývoj nezastavíš. Nedá sa ujsť. Ľudová opresia, liberálna opresia, opresia ktorú všetci a všetky vykonávame.

História lásky

História lásky

Autor: Divadlo Panoptikum

Inscenácia mala byť mapou historických básní o romantickej láske. Napokon sa do textu dostali príbehy, ktoré jasne prezrádzajú, že sú skutočné.

My, ľud!

My, ľud!

Autor: Divadlo Na Peróne

V rámci interaktívnej, divadelnej spoločenskej hry sa diváci stávajú lidanskými občanmi a ich voľba ovplyvňuje dianie v krajine. Ako ich výber dopadne?

Ventolin - Koncert

Ventolin - Koncert

Ventolin je český producent, hudobník a interpret, ktorého ani na Slovensku netreba predstavovať. Jeho set vás rozhýbe tak, že sa nebudete chcieť zastaviť.

Zlodejka kníh

Zlodejka kníh

Autor: Nové divadlo

Inscenácia na motívy svetoznámeho bestselleru o tom, ako sa z dievčaťa stáva profesionálna zlodejka kníh a tým nepriateľka tretej ríše.

Cult Creative: Červené črievičky

Cult Creative: Červené črievičky

Príbeh osirelého dievčatka, ktorého najväčším majetkom sú vlastnoručne vyrobené - handrové topánočky.