Detektívna Noc divadiel 2022

Pozývame vás na 13. ročník celoslovenského podujatia európskeho významu Noc divadiel 2022. Noc divadiel je európske podujatie prezentujúce divadlo tvorivým spôsobom v netradičnom časovom rozpätí. Tohtoročná Noc divadiel sa bude v Divadle Jána Palárika niesť v znamení detektívok.

• 16.00 h / Detské prehliadky

Nakuknite v sprievode našich hercov do zákulisia. Spolu s deťmi preskúmame „tajné“ miestnosti divadla a objavíme napríklad aj to, ako vyzerajú kulisy zblízka a aké záhady sa odohrávajú za oponou.

• 20.00 h / Interaktívna detektívna hra – Vražda v divadle

Urobte si s rodinou alebo partiou nezvyčajný večer a zažite detektívne dobrodružstvo. Čo tak sa na chvíľu zahrať na Agathu Christie či Hercule Poirota a vyriešiť záhadnú vraždu vo vlastnej réžii? Interaktívna detektívna hra sa bude odohrávať v priestoroch nášho divadla, no v skutočnosti sa prenesieme na tajuplné miesto plné nečakaných rozuzlení. Jedna mŕtvola a hneď niekoľko podozrivých. Trúfnete si? K hre stačí mať nabitý mobil s možnosťou načítania QR kódov a pozorne sledovať indície. Objavte v sebe svoje detektívne schopnosti. Na konci hry čaká detektívov nielen rozuzlenie záhady, ale aj zaslúžená odmena.

• 21.00 h / Swingová tančiareň v štýle 30. rokov

Staňte sa na okamih súčasťou noci Veľkého Gatsbyho. Sobotňajší večer bude patriť všetkým, ktorí milujú swing – jedinečný štýl hudby, tanca a módy. Zažite atmosféru v štýle 30. rokov minulého storočia so všetkým, čo k tomu patrí. Swingová tančiareň otvára svoje brány v Zrkadlovej sále o 21.00 h. Od 22.00 h predvedie tanečné kroky lektorka, aby sa mohli do tanca zapojiť aj tí, ktorí potrebujú dostať pod kožu základy alebo sa chcú zdokonaliť. O hudbu sa počas celého večera postará legendárny trnavský DJ Spinhandz.

• 23.55 h / Divadelná prespávačka

Pre odvážlivcov sme pripravili noc plnú napätia, zábavy a tajomných príbehov. Po vyriešení našej interaktívnej detektívnej hry Vražda v divadle vás možno zaujíma, ako vyzerá divadlo uprostred noci. Doprajte si preto jedinečný zážitok a príďte na divadelnú prespávačku. V cene vstupenky je aj naša dobová tančiareň v štýle 30. rokov, ktorá sa začína o 21.00 h. Divadelných dobrodruhov a spáčov budú po zobudení čakať chutné raňajky v priestoroch našej divadelnej kaviarne. Spoločne prespíme v miestnosti, kde sa konajú výrobné porady k novým inscenáciám a skúšky. Účastníci prespávačky si so sebou prinesú vlastné spacáky. Voda a WC budú k dispozícii.

Veríme, že s nami strávite neopakovateľný večer, z ktorého vám zostanú výnimočné spomienky či nové priateľstvá.

10/11/2022